Yazılar

Makale; İbrahim Atabey’e ve Gig TV’ye Son Uyarı!

Değerli kardeşlerim!

Size 2019 yılının son aylarında duyduğumuz ve sonra tepki gösterdiğimiz tahminen Rusya’da yayın yapan Gig TV ile Team TV kanallarını hatırlatmak istiyorum. Bu kanallar ve bu kanalları açanlar İslam’a ve kutsal değerlerimize saldırıyor, ağza alınmayacak en alçak sözleri söylüyorlar. Önce bunlarla alakalı Ahmet Turgut Ulucak hocanın bir konuşması oldu. Ardından bir grup Müslümanın kanal ile alakalı bir çalışması. Daha sonra Ocak ayının sekizinde bir makale yazdım. Makalenin başlığı “Gig TV ile Team TV’ yi kahhar olan Allah’ın azabı ile tehdit ediyorum.” idi. Amacım bu insanlara yanlış yaptıklarını, özgürlük denen şeyin böyle olmadığını, kendi düşüncelerini anlatabileceklerini fakat başkalarının ve özellikle biz Müslümanların kutsallarına saldırma haklarının olmadığını ifade etmekti. Bu makale bugüne kadar 1072 defa görüntülenmiş. Makalenin Kalemder sitesinde yayınlanmasından üç gün sonra cuma hutbesinde bu konuyu gündeme getirdim. Hutbenin başlığı “Allah ve Resulüne karşı hakaret eden ateistlere neden tepki göstermiyoruz?” idi. Bu videoda bugün ne kadar 600 den fazla izlendi. Bu hutbenin ilk bölümünde Türkiye’de yapılan bir ankete değinerek ateistlerin sayısının son 10 yılda üç kat artış gösterdiğini, ikinci bölümde ise Müslümanların neden bu konuya ciddi bir tepki göstermediklerini ele aldım. Sonuç olarak tüm Müslüman dernek, vakıf, cemaat; hoca, alim ve kanaat önderlerinin bu konuda tepki göstermesi gerektiğini ifade ettim. Tabi bu arada Kalemder sitesinde Ahmet Kalkan hoca’mın bir soruya istinaden verdiği ve ateistlerin çıkmazlarına cevap sadedinde bir yazı dizisi yayınlandı. Bunlar dışında bir iki dergide ateizm ile alakalı yayınlar yapılsa da görebildiğim kadarıyla Müslümanlardan ciddi bir tepki gelmedi. Daha sonra Gig TV kurucusu İbrahim Atabey, 10 Şubat 2020 tarihinde benim yazmış olduğum makale ile alakalı bir program yaptı. Tam üç saat süren program bugüne kadar 7402 defa görüntülendi. Bu programda beni ve özellikle yazdığım yazıyı hedefine almıştı. Satır satır okuyup cevap verdi. Tabiki cevap değildi. Onun yerine İslam’la, kutsal değerlerimizle ve benimle alay etmeye, hakaret etmeye devam etti. Kendisine destek veren diğer elemanlarla birlikte üç saat ciddiyetten, samimiyetten uzak bir tavırla programını devam ettirdi. Bu vesile ile gördüm ki bu insanlar için mühür vurulmuş, kalpler kitlenmiş. Hakkı gördükleri ve duydukları halde yüz çeviriyor, alay ediyorlar. Laf arasında beni de kanallarına çıkmaya davet ediyorlardı.

Değerli kardeşlerim!

Bu üç saatlik programın çok büyük bir kısmını izledim. İnanın izlerken üzüldüm, utandım ve midem bulandı. İğrenç gülüşler, laf sokmalar, hakaretler ve boş sözlerle dolu bir program oldu. Allah şahittir, vallahi ve billahi benimle alay etmeleri, şarlatan demeleri, küfretmeleri zerre miskal umrumda değil ve o konuda üzülmedim de. Allah’a havale ettim. Ancak Rabbimize ve Peygamberimize hitap ederken dahi yaptıkları alay ve iğrenç sözler canımı acıttı. Daha önce de söylediğim gibi bu insanlar akıllı olduklarını zanneden cahil insanlardır.

Programı izleyenlerin de gördüğü üzere Kur’an’dan bir kelimeyi arama motorunda yazıp aratarak orada çıkan onlarca ayet mealinden bazılarını seçip hiçbirinin siyak ve sibakına bakmadan, hangi olay üzerine indiğini, aslında neyi ifade ettiklerini incelemeden Allah hakkında haksız bir şekilde hüküm veriyorlar ve böylece hem sapıtıp hem de insanları saptırıyorlar. Mesela “öldür” kelimesini arama motoruna yazdığında yüzden fazla sonuç çıkıyor sonra içlerinden bazı ayetleri okuyor ve sonunda işte İslam öldüren, ölümle insanları korkutan, tehdit eden bir dindir aslında diyor. Oysa o ayetlerin başına sonuna, önceki ayet ve sonraki ayete bakılsa, nerede ve ne için indiği dikkate alınsa görülecektir ki İslam dini onların anlattığı gibi herkesi öldüren, öldürten ve bununla insanları zorla iman ettiren bir din değildir. İslam bir hukuk dinidir. İslam toplumunda adalet ve güvenin tesis edilmesi için Allah celle celaluhu hükümler koymuştur. Tabii ki bu hükümler herkesi bağlayıcıdır. Bu hükümler çiğnendiğinde toplumda huzursuzluk, anarşi ve kaos baş gösterecek, günahlar artacaktır. Bunun önünü alabilmek ve yeniden huzur ve mutluluğu tesis edebilmek için bu suçları işleyenlerin cezalarının, ibret olacak şekilde verilmesi gerekmektedir. Bir de şunu söyleyelim ki İslam toplumunda her din mensubu kendi dinine göre özgürce yaşayabilmektedir. İslam devleti’ni tanımak, ona yıllık vergi vermek ve toplumda fitne ve kaos çıkartmamak şartlarıyla. Devlet’te onların güvenliğini ve hukukunu koruyacaktır. Mesela Tevbe suresinin 5. ayetinde “Müşrikleri nerede bulursanız öldürün” denilmektedir. Bu ayeti dillerine dolayıp İslamı terör dini olarak göstermeye çalışırlar. Oysa ki bu ayeti öncesindeki ve sonrasındaki ayetlerle birlikte okusalardı, göreceklerdi ki burada kastedilen müşrikler; İslam’la ve Müslümanlarla savaşan bir konumdadır. Yani Allah sokağa çıkın nerede müşrik görürseniz öldürün gibi bir emir vermiyor ama kişi müşrik olup kendi dünyasında inandığı gibi yaşayacağına kalkıpta İslam’la ve Müslümanlarla savaşıyorsa işte bu kişi savaş şartlarında yakalandığında öldürülür. Bunun neresi terördür ve bunun neresi zulümdür. İbrahim Atabey gibi ateistler bu ayetlerin anlamını böyle saptırarak Müslümanları yollarından çevirmeye çalışıyorlar. Aslında verecek çok örnek ve çok cevap var bu aklı kıtlara. Ancak anlayacaklarını zannetmediğim ve makaleyi de daha fazla uzatmak istemediğim için bu kadarla iktifa ediyorum

Makalenin burdan sonrası bizzat okuyacağını bildiğim ibrahim Atabeyedir. Bakın İbrahim Atabey siz neye, nasıl inanırsanız inanın bunun şahsımızda hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Özgürsünüz sonuçta, her insan gibi. Hamd olsun bizler dinimizi savunmakta ilmî anlamda yeterli bilgiye sahibiz. Sizin ayetleri, hadisleri dilinize dolayıp, eğip büküp, siyakına ve Sibakına bakmadan gelişigüzel ifade ederek anlamlarını bozmanız ve insanları aldatmanız gerçekte Allah’a inananlar üzerinde etkili olamayacaktır. Ancak çürük bir imana sahip olanlar sizi kabul edebilir. Biz, sizin bu kanallarınızdan ve yaptığınız videolardan zerre kadar korkmuyoruz. Biz, sadece sizi belki de son kez uyarıyoruz. Neye, nasıl inanıyorsanız, öyle yaşayın ama bizim Rabb’imize peygamberlerimize ve mukaddesatımıza hakaret etmeyi ve alçakça alay etmeyi bırak! Bu size son uyarım.

İlgili Paylaşımlar

3 Comments

  1. ” Hamd olsun bizler dinimizi savunmakta ilmî anlamda yeterli bilgiye sahibiz. ”

    “Hoşunuza gitmese de cihat size farz kılındı” ayetini görmezden gelip sıcacık evlerinizde kâfirin ateistin melunun lanetin Bilim ve Teknolojisi ile yorum cihatçılığı yapacağınıza sizi açıkça hedef alan ve sizi düelloya davet eden GİG TV’nin yayınına çıkıp bilgilerinizi dökerek “ilmi cihat” ibadetinizi yaparak binlerce gencin imanını kurtararak çuval çuval sevap points kazanabilirsiniz. Çıkmak istemiyorsanız, ilminize güvenmiyorsanız veya cesaretiniz yok ise GİG TV yayınlarında İslam, Kur’an ve “Tanrı benim kulağıma fısıldadı” diyen 7.asır çöl arabı Ebu Kasım(Muhammed) ile ilgili söylenilen tüm sözlere eleştiri ve itirazda bulunamazsınız.

    “Bak son uyarım” “Bak bu son” gibi tipik müslüman motivasyonu olan mafyavari tehditkar tutumlarınızı dikkate alacaklarını sanmıyorum 🙂 Samimi olun, dürüst olun… “Evren Mimarı” bir varlığın gezegen üzerindeki tüm insan türüne tüm coğrafyalara ve tüm zamanlara hitap ettiğine inandığınız, daha doğrusu bebeklikten bu yana size dayatılan dogmanızı, kitabınızı savunun… Korkakça sağda solda köşe yazıları yazmak ve tehdit etmek başarı elde edemezsiniz.

    1. Arkadaşım, hakaret ve alay içeren yorumları yayınlamıyoruz. Ama edeplice yapılan eleştiride olsa yorumları yayınlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Change
Close